Sık Sorulan Sorular

Sizlerden gelen, sıklıkla bize yöneltilen sorulardan derlediğimiz google yorumu soru ve cevapları aşağıdaki gibidir. 

Sık Sorulan Google Yorumu Soruları ve Cevapları

Kimler Yorum Siparişi Verebilir?

Google Haritalarda yer alan bir işletme haritasına sahip olan ve haritası illegal ya da insan sağlığına direkt etki edecek bir alanda olmayan herkes yorum siparişi verebilir.

Yaptığımız Yorumlar Kalıcı Mı?

Yaptığımız yorumlar gerçek profillerle yapılır. Ama buna rağmen yorumlarınız müşterileriniz ya da rakipleriniz tarafından kasıtlı olarak SPAM olarak Google'a bildirilebilir. Bu gibi durumlarda Google yorumumuzu silebilir. Google bizim şirketimiz olmadığı için silinemez garanti verilemez.

DipNot: 3 yıldır bu işi yapıyoruz. Genel olarak teslim ettiğimiz yorumlara "yorumlarımız silindi" tarzında bir şikayet henüz almadık.

Yorumları Farklı IP’den Mi Yapıyorsunuz?

Evet, yorumlarımız farklı IP’lere sahip cihazlar üzerinden yapılmaktadır.

Yorumlarımıza Ne Zaman Başlıyorsunuz?

Siz siparişiniz oluşturulup, ödemenizi yaptıktan sonra yorum hizmetinizi işleme alıyoruz. Satın aldığınız yorum pakedinin özelliklerine göre bizimle paylaşmanız gereken bilgileri (Harita Bilginiz, Yapılacak Yorumlar, Paylaşılacak Görseller vb.) bize iletmeniz için size 48 saat süre veriyoruz. Bu süre içerisinde gelen bilgiler doğrultusunda yorum hizmetinize başlıyoruz.

Yorum Siparişimizi Ne Kadar Sürede Teslim Ediyorsunuz?

Yorumlarınızın haritanızda organik (gerçekçi) görünebilmesi için yorum sipariş adedinize ve haritanızın bulunduğu sektöre göre günde ortalama 2-3 yorum yaparak teslim ediyoruz. 

Websitemizdeki ürünlerin 10 adet yorum için teslim süresi 7 gün, 25 adet için 15 gün ve 50 adet için 30 gün olup, bu süreler siparişinizi takip eden azami 48 saat sonra başlamaktadır.

Günde 2-3 Yorum Dediniz Ama Bugün 9 Yorum Geldi, Neden?

Aslında biz günlük yapmamız gereken yorumları aksatmadan yapmaya gayret ediyoruz. Kimi zaman yaptığımız yorumları Google otomatik olarak Spam süzgecine alıp, yorumları denetliyor. Bu süre 6 günü bulabiliyor. Denetleme süresinin sonunda o ana kadar yaptığımız yorumları toplu olarak yayına alıyor. Müşterilerimiz de bu yorumları bir günde yaptığımızı sanıyor. Halbuki 5-6 günlük çalışmayı google birden aynı gün yayına alabiliyor.

Yorumlarımız Tamamlanınca Haber Veriyor Musunuz?

Yorum hizmetiniz tamamlandığında hangi hesaplarla yorumlarınızın yapıldığını Ad Soyad bilgisiyle size raporlandırıyoruz.

Yorumlarımız Silinir Mi?

Teknik olarak bu mümkün. Şöyle ki; Müşterileriniz, rakipleriniz ya da sizden hoşlanmayan üçüncü kişiler harita profilinizdeki yorumları spam olarak google’a şikayet edebilir; profilinize kasıtlı olarak olumsuz yorum yazabilir ya da bizim yazdığımız olumlu yorumlarımızı google’a kaldırılması için bildirebilir. Yapılan bu olumsuz çalışmalara rağmen yorumların yayından kaldırılması tamamen Google’ın insiyatifindedir. Spam olarak bildirilen her yorum silinmez. Çünkü yapılan olumsuz yorum gerçek bir müşteri memnuniyetsizliği ya da şikayeti olabilir.

Bu nedenle; yorumlarınız teslim edildikten sonra oluşabilecek yorum kayıplarından googleyorumu.com sorumlu tutulamaz. Bu açıklama; yaptıgımız yorumların silineceği anlamına gelmez. 2015 yılından bugüne google yorumu hizmeti veriyoruz. Böyle bir şikayet hiç almadık. Zaten müşterilerimiz tekrar tekrar sipariş vererek yaptığımız işe ne derece önem verdiğimizi ve aldıkları hizmetten ne derece memnun olduklarını göstermektedir. Aklınızda bir şüphe varsa önce 10 adet google yorumu sipariş verin, memnun kalırsanız istediğiniz adetli ürünü daha sonra da sipiriş verebilirsiniz.

Bir Haritaya Kasıtlı Kötü Yorum Yazıyor Musunuz?

Buna benzer taleple gelen kişilere kesinlikle hizmet vermiyoruz.

Kasıtlı Yapılan Kötü Bir Yorum Silinebilir Mi?

Google haritanıza yapılan kasıtlı, sizi rencide edecek ya da gerçekle alakası olmayan bir yorumu Google’a bildirebilirsiniz. Ama yorumun silinmesi ya da kaldırılması Google’ın insiyatifindedir. Silineceğinin garantisi yoktur.

Bu durumun en mantıklı açıklaması şudur ki; olumsuz yazılan bir yorum, yorum yazan kişinin gerçek bir şikayeti ya da müşteri memnuniyetsizliği olabilir. Dolayısıyla Google kendisine bildirilen her yorumu silmez. Bu spam bildirimini (yorumu kaldırılması için şikayet etmeyi) yalnız haritanızı yönetme yetkisi olan Gmail hesabınızla yapabilirsiniz. Ya da farklı gmail adresleriyle Google'da oturum açarak, bir müşteri gibi yorumu google’a bildirebilirsiniz. Spam olarak bir yorum çokça kişi tarafından bildirilirse, bu durum yorumun silinme olasılığını artıracaktır.

Haritamızdaki Bir yorumu Nasıl Silebilirim?

Google yorumunun silinmesi garanti edilemez. Siz her ne kadar bu yorumun gerçekle alakası olmadığını iddia etseniz de bu yorum gerçekten müşterinizin memnuyetsizliğini de ifade edebileceği için Google her yorum şikayetinizi dikkate almaz.

Yapılabilecek en doğru yöntem, kaldırılmasını istediğiniz yorumu farklı Gmail hesaplarıyla bildirmektir (şikayet etmektir). Eşinizin, arkadaşlarınızın profilleriyle bunu yapabilirsiniz. Bir yorum 10-20 kişi tarafından şikayet edildiğinde Google muhtemel bu bildirimleri dikkate alacak ve yorumu haritanızdan kaldıracaktır.

Haritamdaki Yorumun Kaldırılmasına Yardım Ediyor Musunuz?

Google yorumun silineceğinin garantisi olmadığı için bu konuda herhangi bir çalışmamız yoktur.

Daha Önce Yorum Aldım, Yine Alabilir Miyim?

Daha önce bizden yorum aldıysanız, yeniden sipariş oluşturup tekrar yorum satın alabilirsiniz.

Referans Verebilir Misiniz?

Müşterilerimiz bu hizmeti aldıklarını ve firma bilgilerinin bu sayfada paylaşılmasını istememektedirler. Eminiz ki siz de burada XXX firma bizden yorum aldı diye paylaşmamızı istemezsiniz. Bu nedenle bu bilgiyi paylaşamıyoruz.

Biz 3 yıldır bu işi yapıyoruz. Emin olun, aynı kişilere tekrar tekrar bu hizmeti veriyoruz. Memnun kalacağınıza olan itimadımız tamdır.

Para İade Garantisi Nedir?

Google yorumu siparişiniz sonrası size yorumlarınızın ne zamana kadar teslim edileceği bilgisini bildiriyoruz. Her bir ürün içerisinde bu bilgi zaten mevcuttur. Teslim süresi dolmasına rağmen hala yorumlarınız tamamlanamamışsa, eksik kalan yorum adedinizin bedelini hesaplıyor ve size kalan yorumlarınızın ücretini mi iade almak istediğinizi yoksa eksik yorumlarınızı bize biraz daha süre tanıyarak teslim mi almak istediğinizi soruyoruz ve sizin isteğiniz doğrultusunda aksiyon alıyoruz.

ARADAĞINIZ CEVABI BURADA BULAMADINIZ MI? SORMAK İÇİN NE BEKLİYORSUNUZ?