Müşteri Hizmetleri (Online)

Harita Kodunuzu Öğrenme

harita-kodunuzu-öğrenme

Bir önceki yazımızda Harita Kodu Nedir, Ne İşe Yarar detaylı olarak açıklamıştık. Bu yazımızda Place ID kodu ile Harita Kodunuzu Öğrenme konusuna değinecek, harita kodunuzu hızlıca nasıl öğreneceğinizi açıklayacağız.

Harita Kodunuzu Öğrenme

Place ID numaranızı Place ID LookUp Tool websitesine giderek kolaylıkla öğrenebiliriz. İlgili website sayfasını yeni bir sekmede açmak için burayı tıklayınız ve okuma devam ediniz. İlgili sayfaya girdikten sonra aşağıda örneğini belirttiğimiz Enter A Location alanına kaydı bulunan işletme adınızı yazınız.

 

 

 

 

 

Firma adınızı yani haritada görünen harita adınızı yazdıktan sonra aşağıda olduğu gibi otomatik olarak girdiğiniz harita ismiyle eşleşen harita kayıtları bir liste halinde görünecektir. Bu aşamada size ait olan adresi tıklayınız.

 

 

 

 

Adresinizi tıkladığınızda harita aşağıdaki gibi size Place ID numaranızı gösterecektir. Bu aşamada Place ID yazısından sonraki kodlar bütünü faremizle seçerek kopyalıyoruz. Sonunda Place ID kodunuza sahipsiniz. Hadi şimdi gelin bu kodu, paylaşabileceğimiz bir bağlantı linkine dönüştürelim.

 

 

 

Place ID Kodu ile Harita Bağlantınızı Oluşturma

Şimdi bağlantı linkimizi oluşturalım. Bir önceki aşamada kopyalayarak kayıt altına aldığımız kodumuzu aşağıdaki örnek bağlantı adresinin sonunda yer alan <place-id> alanına aşağıdaki örnekte olduğu gibi ekleyelim.

Place ID Kodumuz: ChIJv4hDvKsgyxQRgwRpf7ckmwg

Bağlantı Şablonumuz: https://search.google.com/local/writereview?placeid=<place_id>

Sonuç Bağlantımız: https://search.google.com/local/writereview?placeid=ChIJv4hDvKsgyxQRgwRpf7ckmwg

Birlikte oluşturduğumuz Webdeyeral Place ID Bağlantısı ile bize bir yorum yazarsanız çok memnun oluruz. Aklınıza takılan diğer konuları yorum yazarak sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir